Сублимация

Сублімаційний друк (сублімація) – друк фарбою або спеціальними сублімаційними чорнилом, при якій фарба, використовуючи різні технології нагрівання, переходить з рідкого стану відразу в газоподібний, при цьому, будучи в газоподібному стані, глибоко проникає в структуру матеріалу або виробу.

Розрізняють прямий сублімаційний друк, коли змішування і нагрівання фарб для досягнення необхідного відбитка відбувається безпосередньо в друкованому пристрої (сублімаційний принтер або широкоформатний друкувальний плоттер) та чорнила потрапляють відразу на виріб. Така технологія використовується в основному при роботі з текстильними матеріалами в рулонах (для нанесення зображення на прапори, деталі інтер’єру – штори, скатертини і т.д.). Існують термосублімаційні принтери, але вони досить рідкісні в силу свого вузького профілю використання (обмеження по формату і типам запечатуваних виробів).

Сублімація на готовому текстилі і крої

При цьому найбільш поширений метод сублімації, це коли первинний друк відбувається на спеціальні проміжні носії (папір для сублімації) і подальше використання їх вже фактично як принта для термотранфера. При цьому безпосередньо нагрів і друк на кінцевому виробі відбувається за допомогою термопресса.

Сублімація має ряд технічних обмежень, до яких відноситься:

  • необхідність нанесення зображення на спеціально підготовлені вироби (вони повинні бути покриті шаром спеціального полімерного покриття для оптимального проникнення фарби і як результату – отримання максимально барвистого, яскравого зображення, при цьому – з гарними зносостійкими характеристиками);
  • у випадку з текстильними виробами оптимальний результат сублімації досягається на синтетичних тканинах (поліестері), при цьому чим вищий вміст синтетики в тканинах, тим вище і якість зображення і зносостійкість;
  • неможливість друку сублімацією по вже пофарбованим, кольоровим або темним тканинам або виробам, базовий колір (фон для сублімації) виробу або матеріалу повинен бути білим.

Сублімація на виробах з тканини та на посуді

При цьому сублімація має і ряд незаперечних переваг, незважаючи на свою відносну молодість серед інших технологій брендування рекламно-сувенірної продукції. Сюди відносяться:

  • можливість якісного друку зображень будь-якої складності, аж до фотоякості, при цьому технологія не вимоглива до такого параметру, як розмір тиражу – можна отримати штучну або персоніфіковану продукцію хоч від однієї одиниці по більш ніж прийнятними цінами;
  • широкий вибір носіїв для друку сублімації, крім текстилю та текстильних виробів (футболки, подушки, кепки і бейсболки, сумки та рюкзаки, прапори і прапорці) також друк можливий на великому асортименті різного посуду (чашки, кружки, керамічні та скляні чарки і келихи, чайні та кавові пари, металеві термоси), за допомогою цієї технології можна друкувати на металі (виготовлення дипломів, сертифікатів, грамот, бейджів і візиток на металі), і навіть такі оригінальні види продукції як килимок для мишки і сувенірні пазли теж можуть бути якісно виготовлені цією технологією.

Прайс-лист на послуги з нанесення методом сублімації (USD).

Одиничний екземпляр

10 шт.

100 шт.

300 шт.

500 шт.

Сублімація (зображення до формату А6)

3,00

0,26

0,25

0,24

0,23

Сублімація (зображення до формату А5)

5,00

0,44

0,41

0,39

0,38

Сублімація (зображення до формату А4)

6,00

0,73

0,69

0,66

0,63

Сублімація (зображення до формату А3)

8,00

1,22

1,16

1,10

1,04

Сублімація для великих розмірів за м.кв.

20,00

7,60

7,25

6,75

6,25

Ціна не включає вартість матеріалів і виробів для нанесення.

Вас зацікавить