16 Січня

Ялинкові кулі з логотипом

Ялинкові кулі з логотипом

Традиція прикрашати новорічної ялинки різними іграшками, такими як  ялинкові кулі, бере свій початок в Німеччині 16-го століття. В ті часи християни в Німеччині вперше почали святкувати Різдво, приносячи в свої будинки ялинки, прикрашені свічками. Однак, традиційні в наш час ялинкові прикраси з’явилися тільки в 19-му столітті, коли почало розвиватися їх масове виробництво в тому вигляді, яке відоме нам сьогодні.

Першими прикрасами новорічної ялинки були яблука і горіхи. Пізніше, німці стали використовувати і інші фрукти, випічку у вигляді сердець, зірок, дзвіночків і ангелів. Паперові гірлянди і фольга також набирали свою популярність.

Скляні ялинкові прикраси були спочатку вироблені в Лауша, Німеччина, місті, відомому своєю скляною промисловістю. Скляні прикраси в Лауша вперше набували ті форми (в тому числі і куль), які зараз вважаються традиційними.

Ялинкові кулі могли бути просто однотонними, вони також прикрашалися стрічками, шнурками, тонким дротом, створюючи витончені різдвяні прикраси.

Також новорічні прикраси зі скла перейняли й інші форми, традиційні раніше у вигляді випічки – зірки, ангели і дзвіночки. Також популярні були ялинкові прикраси у формі дітей, тварин і зображень святих. Новорічні прикраси стали настільки популярним, що виробництво і торгівля ними практично «підірвала» Лауша. Все місто був залучений в виготовлення та продаж ялинкових іграшок.

Ялинкові прикраси з Німеччини стали популярними в Англії завдяки Принцу Альберту і Королеві Вікторії. Принц Альберт був німцем і привніс свої різдвяні традиції в Англії, включаючи прикраса різдвяної ялинки. Оскільки Королева Вікторія надзвичайно популярна, зображення її з принцом Альбертом поряд з прикрашеною новорічною ялинкою, зробила цю традицію модною як в Англії, так і в Америці.

Основним постачальником ялинкових прикрас з Німеччини в США в той час став FW Woolworth. Бачачи його успіх і величезну популярність цієї продукції, в 1870 Вільям Демут (William DeMuth) почав виготовляти скляні ялинкові кулі та інші прикраси вже в США. Популярність була настільки велика, що до 1910 року Woolworth стала національною мережею з більш ніж тисячі магазинів, що продають різдвяні прикраси. Однак, Друга Світова Війна зруйнувала регулярну торгівлю, і виробники були змушені знайти дешевші засоби виробництва прикрас. Це стало світанком прикрас з пластику. Нова технологія дозволяла виготовляти ялинкові кулі та інші прикраси практично будь-якого кольору, форми і розміру. Розвиток технологій друку також розкрило величезні можливості по їх декорування.

Доступні стандартні кольори ялинкових куль

Доступні стандартні кольори ялинкових куль.

У наш час ялинкові кулі стали популярною як промо-продукцією, так і корпоративним бізнес-сувеніром.

Найбільш популярними типовими розмірами ялинкових куль є діаметр 60, 70, 80, 100 і 120 мм.

Стандартні розміри сувенірних ялинкових куль

Стандартні розміри сувенірних ялинкових куль

Сучасні технології виробництва ялинкових кульок дозволяє використовувати ряд матеріалів. Це як і традиційні скляні кулі, так і кулі з пластика і скловолокна. Відповідно зовні ялинкові кулі під друк логотипу можна умовно розділити на три популярний групи: глянцеві, матові і оксамитові (флокування).

Варіанти ялинкових куль: матовий, глянсовий, оксамитовий (флок)

Варіанти ялинкових куль: матовий, глянсовий, оксамитовий (флок).

Для нанесення логотипів на ялинкові кулі традиційно застосовуються технології тамподруку, кругового шовкодруку і холодної деколи.

Технологія тамподруку дозволяє наносити до 4-х кольорів. Однак має обмеження за розміром нанесення – в силу можливого спотворення зображення при охопленні вироби тампоном.

Максимальний розмір друку логотипу на ялинкових кулях методом тамподруку

Максимальний розмір друку логотипу на ялинкових кулях методом тамподруку

Технологія кругового трафарету застосовується, якщо є необхідність нанести зображення уздовж всього “екватора” ялинкового кульки. Технологічні труднощі при даному способі нанесення полягають в тому, що досить складно при друку поєднати кілька кольорів. Також існує обмеження по висоті даного нанесення, оскільки трафаретний друк спочатку не предназначачено для роботи з “опуклими” поверхнями. Однак дана технологія має одну явну перевагу – можливість при друку використовувати спец. фарби і ефекти – наприклад блискітки.

Друк логотипу на ялинкових кулях методом шовкотрафарету, зона друку

Друк логотипу на ялинкових кулях методом шовкотрафарету, зона друку

Холодна деколь – популярна технологія нанесення, якщо необхідно нанести повнокольорове нанесення фотоякості. Також дана технологія не має сильних обмежень по співвідношенню тираж / вартість нанесення. Іншими словами – за допомогою даної технології можливо виготовляти навіть одиничні екземпляри, або тиражі з індивідуальними, персоналізованими зображеннями.

Також останнім часом стала популярною технологія брендування ялинкових куль термзбіжною плівкою з повнокольоровим зображенням фотографічної якості. Ця технологія дозволяє покривати зображенням будь-якої складності всю поверхню кулі.

Упаковка ялинкових куль: пластикові тубуси і картонні коробочки

Упаковка ялинкових куль: пластикові тубуси і картонні коробочки.

Подарункова упаковка для ялинкових куль, особливо для скляних – обов’язкова умова. І не тільки з естетичної точки зору, але і з зображень безпеки при зберіганні і транспортування.

Зазвичай для упаковки більш тиражної промо-продукції використовують недорогу упаковку з пластику і картону. В пластикові тубуси можливо упакувати ялинкові кулі як по-штучно, так і партіями по 3-6-12-18 штук. Так само і з картонною упаковкою – є варіанти для індивідуальної упаковки і упаковки партії продукції.

Упаковка для ялинкових куль: дерев'яні ексклюзивні шкатулки і коробки

Упаковка для ялинкових куль: дерев’яні ексклюзивні шкатулки і коробки

Для упаковки ялинкових куль в якості корпоративних бізнес-сувенірів використовується дорожча і ексклюзивна упаковка. В першу чергу – це дерев’яні шкатукі і коробки. Вони виготовляються за індивідуальним замовленням, з різного виду дерева, з різними декоруванням та брендуванням.

Наповнювачі для упаковки ялинкових куль

Наповнювачі для упаковки ялинкових куль

Важливу роль в упаковці грає також наповнювач. Крім функцій безпеки при зберіганні ялинкових куль, він виконує також і святкову естетичну функцію. Особливо, якщо ви використовуєте ексклюзивну упаковку. Традиційно в якості наповнювача використовується сизаль (спочатку це натуральне грубе волокно, що отримується з листя рослини Agava sisolana, але в даний час сизаль може бути як натуральною, так і синтетичною), кольорове пір’я і паперова стружка.

Ялинкові кулі з Дідом Морозом

Новорічні ялинкові кулі з Дідом Морозом: будівельник, нафтовик, пілот, машиніст, банкір

Розвиток як технологій виробництва, так самої ідеї ялинкових прикрас призвело до того, що ялинкові кулі, крім традиційного вироба, стають все більш оригінальними сувенірами та подарунками.

Так, ми можемо запропонувати, наприклад, ялинкові кулі-шкатулки. Виглядаючи зовні повністю як традиційне ялинкова прикраса, ці кулі розкриваються на дві частини, що дозволяє приховувати всередині приємні сюрпризи – солодощі, цукерки, записки з побажаннями або навіть невеликі сувеніри.

Ялинкові кулі-шкатулки під поліграфічну вставку

Ялинкові кулі-шкатулки під поліграфічну вставку

Також дуже популярні в наш час ялинкові кулі під поліграфічну вставку. Вони дають можливість вставляти в спеціальне віконце фотографії або картинки, роблячи цю продукцію абсолютно оригінальною та персональною.

Ялинкові кулі з підсвіткою

Ялинкові кулі з підсвічуванням

Окремо можна виділити ялинкові кулі та іграшки з підсвіткою. Світлодіодна підсвітка, з меняющімеся квітами світіння зробить такі кульки неймовірно красивими прикрасами на ялинці, особливо в темряві.

Ялинкові кулі в прозорому футлярі

Ялинкові кулі в прозорому футлярі

Як вибирати ялинкові іграшки?

 

Як вибрати безпечні ялинкові іграшки.

Якісні скляні іграшки у нас вдома, як правило, спадок з дитинства. Зараз розписні кульки або шишечки зі скла – задоволення не з дешевих і дозволити купити їх можуть не всі. Зате в магазинах і на ринках у величезній різноманітності пластикові кулі і бурульки всіх кольорів і відтінків. Вони зручні, не б’ються, не ламаються і коштують дешево.

«Отруйні» кульки

У деяких іграшках містяться небезпечні хімічні речовини такі, як свинець, ртуть, канцерогени і формальдегіди. Ці речовини входять до складу фарб, якими покривають ялинкові прикраси, вони дуже токсичні і можуть викликати серйозні отруєння, особливо у дітей.
Розгляньте уважно упаковку, якщо на ній не зазначено фірма-виробник, а також склад і дата виготовлення, від покупки краще утриматися. Зверніть увагу, що етикетка повинна бути прикріплена навіть, якщо кульки продаються поштучно і без упаковки.
Недоброякісні іграшки можна розпізнати по запаху. Якщо він різкий і неприємний, прикраса точно небезпечне.

«Неправильна» мішура

Нам здається, що безневинний «дощик» вже точно не може бути токсичним. Однак, і тут нас може чекати небезпека. Насторожитеся, якщо при виборі мішури вона буде залишати відбитки фарби у вас на руках. З’єднайте великий і вказівний пальці і протягніть це крізь кільце «дощик». Якщо з нього будуть відлітати блискучі ворсинки, значить, перед вами неякісний товар і його не варто купувати.

Токсичні старовинні іграшки

Ялинкові іграшки у багатьох сім’ях передаються з покоління в покоління. І стає дуже шкода, коли розбивається черговий кульку або ліхтарик, який дістався нам ще від бабусі. Але, виявляється, що іноді старовинні іграшки таять в собі небезпеку, не меншу, ніж їх сучасні китайські побратими. 40-60 років тому виготовляли світяться в темряві прикраси покриті складом, в якому містяться солі радію. Такі сполуки небезпечні навіть через багато років їх зберігання.

Вас зацікавить