07 Лютого

Друк на чашках, кружках, стаканах

Печать на чашках

Посуд з нанесенням – одна з найпопулярніших категорій сувенірної продукції. Чашки, кружки, тарілки, попільнички, келихи, склянки, чарки, тарілки з логотипом – ця продукція використовується в дуже багатьох сферах життя людей. Це може бути як звичайний рекламний сувенір, який використовують для просування нових брендів, подяки своїм поточним клієнтам, подарунків для співробітників, для популяризації соціальних проектів, фестивалів і семінарів. Так і практичне застосування, в кафе, барах, ресторанах, готелях.

Існує величезна безліч видів посуду під друк логотипу або фірмової символіки, виготовлених з широкого спектру різних матеріалів. Не менш багата і фантазія замовників, що бажають зробити зі своєї рекламної посуду дійсно оригінальний, унікальний продукт, який повністю соотвествовать їх бренду. І в даному випадку дуже важливо підібрати відповідний метод нанесення фірмової символіки та логотипів на посуд.

Наша компанія володіє широкими технологічними можливостями з брендування рекламної посуду. Серед технологій, які ми пропонуємо нашим клієнтам:

1. Тампонний друк на посуді;

2. Шелкотрафаретная друк на посуді;

3. Термічне деколірованіе посуду;

4. Лазерне гравірування та хімічна матування;

5. Друк сублімації на посуді.

Немає єдиної, універсальної технології друку на посуді, про яку можна було-б сказати, що вона найкраща. Кожна з цих технологій нанесення фірмової символіки та логотипів має свої плюси і мінуси. Але ці плюси і мінуси об’єктивні, і залежать від таких основних факторів:

1. Тираж рекламної посуду.

2. Макет нанесення (кольоровість, розмір нанесення, використання спец. Фарб, кольорів і ефектів при друку логотипу на посуді);

3. Форма вироби і позиція нанесення на посуді фірмової символіки або логотипу;

4. Вимоги до зносостійкості нанесеного на посуді зображення.

Якщо вам необхідно надрукувати логотип і фірмову символіку на чашках, кружках, стаканах, келихах, чарках, попільничках, тарілках або будь-який інший посуді, ми рекомендуємо спочатку визначитися з наступними ключовими моментами і бути готовими озвучити їх при запиті в виробничу компанію:

1. Необхідний тираж посуду.

2. Логотип або фірмова символіка в електронному вигляді, яку ви хочете бачити на посуді.

3. Позиції нанесення.

4. Сфера застосування посуду – сувенірна, для особистого користування, для користування в барах, кафе, ресторанах або готелях.

5. Ціновий діапазон продукції або загальний приблизний бюджет на тираж.

6. Терміни виготовлення тиражу.

Виходячи з цих параметрів ми зможемо підібрати і запропонувати вам оптимальну технологію друку на посуді, так само і як і саму посуд з нашого асортименту.

Ознайомитися з нашими пропозиціями і асортиментом ви зможете в наступних розділах нашого сайту:

Керамічний посуд під друк логотипу і фірмової символіки: чашки, кружки, чайні пари, тарілки, блюдця, блюда, керамічні сувеніри, керамічні магніти, подарункові набори посуду, набір для фондю, набір для піци, порцелянові чашки

Посуд для кафе, барів, ресторанів: тарілки, блюда, миски, чашки для чаю і кави, сервізи, салатники, барні аксессури, предмети для сортування з логотипом

Чашки і кружки рекламні під логотип Ivory Collection

Давайте розглянемо більш докладно всі ці технології,

Тампонний друк на посуді.

Принцип тампонной друку полягає в переносі зображення з друкованого кліше за допомогою силіконового тампона на готовий виріб. До переваг даного типу нанесення можна віднести мабуть найнижчу вартість нанесення на посуді, причому вже починаючи з порівняно невеликих тиражів – від декількох сотень виробів. Також є можливість використовувати спеціальні фарби при нанесенні – такі як “золото”, “срібло”, “бронза” і т.п. При тампонной друку барвистий шар, а відповідно і криють якості дуже залежать від макета і іноді можуть бути недостатніми для якісного друку, з точною передачею кольорів за шкалою Pantone на прозорій (скляній) посуді або темної кольорової кераміки. В даному випадку може виникнути необхідність попередньої друку білої “підкладки”.

Процес тампонной друку логотипу на чашці

Також тамподрук по посуді має ряд обмежень по складності друку багатобарвних логотипів і зображень, особливо з точним суміщенням квітів. Так, маючи 4-х барвистий верстат для тамподруку з відносною впевненістю можна братися за друк 4-х кольорового логотипу по білою або світлою посуді, або логотипу в 3 кольори на прозорій або темної. Тампонний друк може бути вельми обмежена формою посуду і позицією нанесення фірмової символіки.

Посуд має добре закріплюватися в оснащенні а поверхня, на якій наноситься зображення, бажано не повинна мати сильно виражений рельєф. Адже це може призвести до спотворення друкованого логотипу в силу фізичних властивостей тампона для тамподруку. Цим фактором також обумовлено і обмеження щодо максимального розміру логотипу, яке можна надрукувати на посуді методом тампоном друку.

Тампони для друку по чашках. гурткам, склянках, келихах

Однак, методом тампоном друку можна брендировать такі позиції, як, наприклад, ручка у чашок, кухлів або келихів, або зовнішня сторона денця. Що стосується зносостійкості нанесення методом тамподруку на посуді з кераміки, металу, скла або фарфору – то можна сказати, що використання спеціальних трьох компонентних фарб з наступною термічною обробкою гарантує довгострокове використання такого посуду в повсякденному житті. Однак використовувати такий посуд в умовах, коли вона часто піддається миттю, особливо автоматичної, з використанням професійних миючих засобів буде не вдалою ідеєю.

Чотирьох барвистий верстат для тамподруку

Іншими словами, як промо сувенір або подарунок співробітникам посуд з печаткою фірмової символіки методом тамподруку буде вдалим вибором, а ось для використання в кафе, ресторанах або готелях – немає.

Проте, саме тампонная друк на посуді є одним з найпопулярніших видів друку, оскільки більшість замовлень по друку на рекламної та сувенірної посуді, такий як чашки, кружки, тарілки, попільнички і т.п. знаходяться в умовах, яким тампонная друк відповідає на 100%.

Орієнтовна вартість друку на посуді методом тамподруку: Тампонний друк. Ціни.

Шовкотрафаретний друк на посуді (кругової шовкотрафарет).

Для шовкотрафаретного друку на посуді, в основному це чашки, кружки, келихи, чарки і попільнички використовується спеціальний верстат для так званого “кругового” шовкотрафарету. Цей верстат дозволяє наносити зображення на циліндричні або конусні вироби. У цьому верстаті виріб закріплюється у спеціальній оснащенні, яка в міру друку фірмової символіки або логотипу провертає виріб, підставляючи його під сито і ракель.

Економічно цей вид друку є досить виправданим при тиражі від 200-300 одиниць продукції. І хоча вартість такого нанесення вище, ніж у тамподруку, дуже часто йому немає альтернативи – за допомогою шовкотрафаретного кругової друку можна наносити на посуд зображення досить великого розміру, як по висоті так і по довжині. Якщо мова йде про чашках, кружках або келихах – то аж “від ручки до ручки”, на всю поверхню виробу.

Принцип шовкотрафаретного друку

Барвистий шар при друку на посуді шелкотрафаретом більш щільний, їм можна без проблем друкувати на скляному посуді або темної керамічної. Однак, перевага даного методу друку є і його опреденной слабкістю – круговим шелкотрафаретом можна наносити зображення тільки на самій циліндричної або конусної поверхні посуду. Такі позиції нанесення, як ручка або зовнішня сторона денця для нього не доступні.

Як і при тампоном друку, круговим шелкотрафаретом можна брендировать рекламну посуд з використанням спеціальних металізованих фарб. Зносостійкість шовкотрафаретного нанесення на посуді більш висока, ніж у посуду, на яку зображення нанесено тамподруком. Але все одно не достатня для повноцінного використання такого посуду в кафе, барах, ресторанах або готелях.

ВІДЕО: Шовкотрафаретний друк на чашках

 

Окремим питанням при кругової шовкотрафаретного друку на посуді варто розглянути можливість нанесення барвистих логотипів і зображень. Нанесення фарб при шовкотрафаретом проводиться в послідовному режимі. Тобто якщо ваш логотип складається з трьох різних кольорів, наприклад червоний, синій, зелений, то спочатку на весь тираж наноситься зелений, потім червоний, а потім синій. І кожен раз необхідно дуже точно підлаштовувати верстат для поєднання цих квітів.

Зразки та приклади друку на чашках методом шовкотрафарету

Багатобарвні шовкотрафаретні верстати для друку по ціліндіріческім або конусним виробам досить велика рідкість, і ми не впевнені що вони є в Україні. Найчастіше вони використовуються для виробництва серійних виробів. Тому складні багатоколірні роботи, особливо за умови точного поєднання або накладення квітів для кругового шовкотрафарету на посуді протипоказані. Оптимальним режимом є друк на посуді зображення в 1-2 кольори.

Базова ціна на шовкотрафарет на чашках, келихах, склянках, гуртках, чарках: Кругова шовкотрафаретний друк

Термічне деколірованіе посуду (термодеколь).

Технологія термодеколі в своїй основі традіціооно спирається на можливості шовкотрафаретного друку. Адже саме зображення для деколи попередньо друкується на спеціальному папері саме шелкотрафаретом. Після чого зображення покривається спеціальним колоїдним лаком, потім деколь клеется на посуд і обпалюється при високій температурі (в залежності від матеріалу, з якого зроблена посуд – кераміка, фарфор або скло, в середньому 600-700 градусів за Цельсієм). У процесі випалу фарба “впекается” в поверхню виробу.

Саме цей метод нанесення фірмової символіки є оптимальним для виготовлення фірмового посуду для кафе, барів, ресторанів і готелів. Адже після випалу і запікання фарби нанесене зображення стає практично “вічним”. Термодеколь володіє всіма перевагами шовкотрафаретного друку – такими як можливість друку спеціальними фарбами ( “золото,” срібло “,” бронза “і ін.). Крім того термодеколью можливо наносити зображення на посуд фарбами, які за зовнішнім виглядом виглядають саме як глянсове” золото ” або “срібло”.

Брендування посуду методом термодеколі (деколь на посуді)

Розмір нанесення і його позиція обмежена тільки можливістю поклейки самої деколи. Термодеколью можна брендировать посуд в таких позиціях, які не під силу іншим методам друку – наприклад, зсередини на дні, на кромці, на внуренней частини ручки. Кількість кольорів зображення і поєднання кольорів технологічно нічим не обмежена. Адже спочатку шовкотрафаретний друк проводиться на рівному аркуші паперу, а не на посуді.

Однак, треба зазначити, що при нанесенні термодеколью логотипів на скляному посуді або керамічному посуді темного кольору необхідна друк білої підкладки, тому що при випалюванні фарба по суті впекается в поверхню посуду і може серйозно змінити свій первісний колір. Економічно деколь – порівняно дорогий вид друку. Адже крім самого друку і витрат на фарби додатково використовується в якості основи спеціальна синтетичний папір, колоїдний лак, потім ручна робота з поклейки деколи на посуд і випал в печах при високих температурах.

Деколи: приклади і зразки друку на посуді

Останнім часом з’явилася також технологія цифрової деколи. В даному випадку саме зображення друкується не фарба, а керамічними порошковими барвниками на переобладнаному для цих цілей лазерному кольоровому принтері. Проте, подальша технологія нічим не відрізняється від традиційної – відбиток необхідно за допомогою шовкотрафарету покрити колоїдним лаком, потім поклетіть деколь і обпалити.

Плюси, якими володіє безперечно цифрова деколь щодо традиційної, шовкотрафаретного – це можливість друку спочатку повнокольорових зображень фото якості, або оперативний друк багатобарвних робіт мінімальним тиражем (від одного аркуша формату А4 – відповідно тираж залежить від розміру самого зображення).

Але і має ряд обмежень, властивих цифровим методам друку. Перше – це не можливість використання спеціальних металізованих фарб. Друге – не можливість друку білої підкладки, таким чином цифрову деколь можна якісно наносити тільки на білому керамічному або фарфоровому посуді. І третє – досить складно при цифрового друку і подальшому випалюванні гарантувати точне попадання в потрібний колір за шкалою Pantone при нанесенні на посуд логотипу. Адже якщо при тампонной і шекотрафаретной друку на посуді спочатку використовується спеціально приготована фарба чітко необхідного кольору, при цифрового друку будь-який колір буде змішуватися з чотирьох базових (CMYK) згідно налаштувань принтера і колірних профілів.

Ціна нанесення на посуді методом термодеоклі розраховується індивідуально

Лазерне гравірування та хімічна матування.

Лазерне гравірування, як і хімічне матування, застосовується в основному для нанесення фірмової символіки або логотипів на металевій і скляній посуді.

При лазерного гравіювання можливе нанесення як на плоскі частини виробу, так і по циліндричних поверхнях. У такому випадку застосовується верстат для лазерного гравірування з можливістю роботи по трьох осях координат. Економічно лазерне гравіювання не суттєво залежить від тиражу, навіть при великих тиражах її вартість буде не набагато відрізнятися від ціни при тиражах в кілька десятків одиниць.

ВІДЕО: Лазерне гравірування на склі (на пляшці)

Нанесення, отримане за допомогою лазерного гравіювання володіє високою зносостійкістю. За технологією брендування посуду методом лазерного гравірування можливе нанесення зображень високого ступеня деталізації. На скляних виробах лазерне гравіювання візуально виглядає як матування, на металевих зовнішній вигляд заівісіт від матеріалу – найчастіше це більш темний відтінок самого матеріалу.

Приклад нанесення на посуді гравіюванням: металевий термос і скляний келих

Хімічне матування застосовується тоді, коли насеніе необхідно зробити в недоступних для гравірування позиціях. Суть даної технології полягає в тому, що необхідне зображення спочатку вирізається на ріжучому плотері (Каттера) на плівці ORACAL, після чого наклеюють на виріб таким чином, щоб плівка закривала прилеглу до логотипу поверхню виробу. Потім наноситься спеціальна паста, яка вступаючи в хімічну реакцію з поверхнею (найчастіше це скло) витруює зображення логотипу. Змив пасту через деякий час водою і прибравши плівку ми отримуємо матоване зображення.

Дана технологія також орієнтована більше на невеликі тиражі, вона виправдана при замовленнях навіть в кілька десятків одиниць виробів, при зростанні тиражу значних змін в ціні немає. Через те, що технологічний процес включає в себе порізку плівки на плотері, потім ручну “вибірку” порізаного зображення і також ручну поклейку, причому клеїти необхідно дуже якісно, щоб паста не проникла на захищену плівкою поверхню, інакше буде шлюб при нанесенні – є певні обмеження по товщині ліній і рівню деталізації наносімомго зображення.

Ціна нанесення на пусуде методом лазерного гравірування: Лазерне гравірування на виробах з металу, скла, кришталю, дерева: на ручках брелках, флешках, запальничках, годинах, визитницах

Ціна нанесення на посуді зі скла методом хімічного матування: Хімічне матування

Друк сублімації на посуді.

Друк сублімації на посуді – це відносно молода, в порівнянні з іншими методами брендування, технологія брендування. Вона має ряд значних переваг. Перше – це практично повна відсутність такого поняття, як “мінімальний тираж”. Даною технологією можливо наносити зображення на посуд починаючи від однієї одиниці.

Друге – висока оперативність. За умови готового макету і наявності необхідного вироби технологічний процес з моменту відкриття макета на компьбютере до отримання готової чашки або кружки 10-15 хвилин. Третє – можливість нанесення зображень фото якості в високій якості і дозволі практично на всю поверхню чашки, кружки, келихи або навіть тарілки.

Приклад друку на чашці методом сублімації

Але є і ряд обмежень. Це і не можливість друку по кольоровим виробам. Чашки або кружки можуть мати кольорові елементи (кольорова ручка, облямівка або бути повністю кольоровий всередині), але надрукувати можна тільки на білому тлі. Це і неможливість застосування спец. фарб – “№золота”, “срібла” і т.п. Також при сублімації на посуді досить непросто точно “потрапити” в колір, особливо за шкалою Pantone. Відповідно немає можливості це гарантувати.

Ну і найголовніше – друк сублімації на посуді можливо тільки на спеціально підготовлених чашках, кружка, келихах, склянках або тарілках. Для сублімації виріб повинен бути покрито спеціальним шаром полімеру. Покрито рівномірно і якісно. Це можливо тільки в заводських умовах. Соответвстенно за асортиментом пропонованої продукції йде прив’язка до асортименту таких виробників і постачальників. Втім, з часом асортимент посуду для сублімації все більше збільшується і на даний моемент дуже багатий.

Вас зацікавить